mstefa hejri USA
 
مسئول اجرائی حزب دمکرات کوردستان ایران در ادامه دیدار و نشست‌های خود با هیئتی از روزنامه‌ی "واشنگتن پست" و نیز تعدادی از اعضای کنگره ایالات متحده آمریکا، دیدار و نشست‌هایی داشت.
 

مسئول اجرائی حزب دمکرات کوردستان ایران با هیئتی از روزنامه واشنگتن پست، دیدار داشت که طی آن به تحلیل شرایط کنونی ایران و کوردستان پرداخت و متذکر شد که رژیم اسلامی ایران فشار زیادی بر ملت کورد وارد کرده و این ظلم و ستم‌ها از سوی رسانه‌های جهان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. هجری اظهار داشت که این روزنامه‌ و سایر روزنامه‌های دیگر باید بیش از گذشته به مساله نقض حقوق بشر، بویژه در کوردستان ایران بپردازند.

هیئت مذکور سخنان مسئول اجرائی حزب دمکرات کوردستان ایران را ارزشمند وصف کرد و در ادامه نشست برای روش شدن بیشتر موضوع چندین سوال را مطرح کردند که از سوی مصطفی هجری، پاسخ داده شد.

 

مسئول اجرائی حزب بعد از این نشست، برای انجام چند دیدار دیگر عازم کنگره ایالات متحده آمریکا شد.

هجری در سخنان خود با نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کرد که حال زمان آن رسیده تا موضوع تغییر رژیم اسلامی ایران در واشنگتن و سایر پایتخت‌های غربی مطرح شود. او متذکر ش: زمانی که ما از تغییر رژیم سخن می‌گوئیم بدین معنا نیست رژیم را برای ما تغییر دهند بلکه منظور ما این است که مردم ایران، قصد تغییر رژیم را دارند و به این سطح رسیده‌اند که خواهان شرایط موجود را نیستند. تظاهرات و حضور مردم در خیابان‌ها طی چند ماه اخیر و شعارهایی که مردم سر می‌دادند بیانگر این واقعیت است که مردم ایران خواهان تغییر رژیم هستند.

هجری همچنین متذکر شد: ما از آمریکا و اروپا می‌خواهیم که این واقعیت را مدنظر داشته و از مردم ایران در رسیدن به این خواست حمایت کنند. همچنین به نوع تعامل خود با سیستمی که در آینده و به جای جمهوری اسلامی بر ایران حاکم می‌شود، بیاندیشند.

در این رابطه آرش صالح، نماینده حزب دمکرات کوردستان ایران در آمریکا، طی تماسی تلفنی با وب‌سایت کوردستان میدیا، در این رابطه اظهار داشت: در این نشست‌ها، برای حزب آشکار شد که میزان شناخت نماینده‌های کنگره آمریکا از مساله کورد در کوردستان ایران در سطح مناسبی‌ست و آنان همدلی شایسته‌ای نسبت به این مساله دارند و همچنین درک ویژه‌ای از رفتار جمهوری اسلامی ایران، دارند.

آرش صالح، دستاورد نشست‌های مسئول اجرائی حزب دمکرات با مقامات و مسئولین دولت آمریکا طی روزهای اخیر را، مثبت وصف کرد و اظهار داشت: به عنوان مثال ما در این نشست‌ها توانسته‌ایم حمایت همه جانبه سناتور "روبیو" را برای روابط آتی خود با دولت این کشور، بدست بیاوریم و بر این باوریم که در چنین حالتی می‌توانیم پایه‌های روابط دیپلماتیک خود در واشنگتن ر،ا مستحکم‌تر کنیم.

در دیداری که مصطفی هجری از کنگره داشت، برایان مست از نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا، در سخنانی اظهار داشت که: دیدگاه و خوانش ما نسبت به خاورمیانه و ایران بسیار به هم نزدیک است و همچنین نوع تحلیل شما از آینده ایران بسیار به آنچه که من در باب آینده خاورمیانه در ذهن دارم، نزدیک است.

در پایان نشست مذکور، مست حمایت خود را از مساله بر حق کورد در خاورمیانه اعلام و تاکید کرد که: ما با شما هستیم و امیدواریم که به اهداف خود برسید.