IMAGE 2018 08 27 102313

مردم مبارز کوردستان.

جوانان، زنان و دانشجویان کوردستان.

همانگونه که مستحضرید، روز شنبه سوم شهریور ماه ۱۳۹۵ شمسی، به علت آتش سوزی جنگل‌های مریوان، چهار تن از مبارزین شهر و فعال محیط زیستی این شهر به نام‌های امید کهنه پوشی، رحمت حکیمی نیا(حسین زاده) و محمد پژوهی، در راه محافظت از محیط زیست کوردستان جان خود را فدا کردند و چند فعال دیگر نیز زخمی شدند.

بنابر گزارشات منتشر شده، چهار تن از مبارزین شهر و فعال محیط زیستی مریوان در هنگام تلاشی دلسوزانه و میهن‌دوستانه برای اطفاء حریق جنگل‌های شهرستان مریوان، متٲسفانه به علت انفجار مین‌‌های کاشته شده توسط رژیم، جان خود را از دست می‌دهند و همزمان نیز چند فعال محیط زیستی دیگر نیز زخمی می‌شوند.

آشکار است که ملت کورد از همان روزهای نخست روی کار آمدن رژیم اسلامی ایران تاکنون، بویژه طی چند سال اخیر که شرق کوردستان مبارزه تازه‌ای تحت عنوان راسان در پیش گرفته است، به صورت مستمر آماج سیاست‌های ضدبشری رژیم افاشیستی-مذهبی ایران بوده و جمهوری اسلامی از هر شیوه ممکن و ضدبشری برای از بین بردن محیط زیست، منابع و جنگل‌های کوردستان بهره برده و اکثر مواقع نیز به بهانه حضور نیروهای پیشمرگه، باغ و مزارع مردم کوردستان را به آتش کشیده است.

ما، اتحادیه جوانان، زنان و دانشجویان دمکرات کوردستان ایران، آتش سوزی جنگل های شهرستان مریوان را توطئه شوم رژیم اسلامی می‌دانیم و حکومت جمهوری اسلامی ایران در برابر جان باختن و زخمی شدن این فعالین محیط زیست، مسئول است.

ما اتحادیه‌های جوانان، زنان و دانشجویان دمکرات کوردستان ایران، جان باختن این چهار مبارز شهر و فعال محیط زیست را به خانواده‌ی این عزیزان، انجمن سبز چیا،مردم مریوان و سراسر کوردستان، تسلیت می‌گوئیم و امیدواریم مصدومین این واقعه تلخ هر چه زودتر شفا یابند.

اتحادیه‌های جوانان، زنان و دانشجویان دمکرات کوردستان ایران.

۳ شهریور ۱۳۹۵ شمسی.
۲۵ آگوست ۲۰۱۸ میلادی.